O mne

Volám sa Zuzka a som šťastne vydatá za najlepšieho manžela na svete a máme spolu dve krásne dcérky Natálku a Nellinku.

Všetko sa to začalo, keď sa mi narodila druhá dcérka Nellinka. A ako? Jeden deň som sa rozhodla, že ušijem staršej dcérke Natálke oblečenie pre bábiky barbie, aby si cvičila jemnú motoriku. Najprv som začala šiť zo starých látok z mamkinej pivnice. Šila som ručne, ihlou, nitkou, boľavými prstami. Takto som šila sem tam po večeroch kopec nových šatičiek, nábytok a všelijaké drobnosti. Pochytila ma barbie mánia, no o nej nájdete viac na mojom blogu (http://natanelly.blogspot.sk).

Držalo ma to pár mesiacov, kým mi rodičia kúpili úplne základný 8 stehový šijací stroj, že ja som sa vtedy rozhodla, že akože úplne stačí na zošitie pár kúskov malinkých… teraz sa nad tým len smejem 😀 Samozrejme že sa mi na ňom nejako nedarilo… Stroj odišiel do skrine a na jeho miesto pribudol znackovy, kvalitny a superny sijaci stroj brother nv350.

Lákalo ma aj háčkovanie a tak po dlhom odolávaní som zašla ku starej mame a za jedno popoludnie ma to naučila. A tu sa to pomaly začalo. Najprv šatičky pre bábiky a keď som to už mala ako tak v rukách som skúsila svoju prvú čiapočku pre malú Nellinku.

a pokračovalo to maratónom v háčkovaní… Na moje veľké prekvapenie sa mi to aj celkom darilo a vyrobila som pár desiatok kúskov. No stále ma lákalo aj šitie. Neskôr som náhodou natrafila na FB stránke www.modernpatchwork.sk na úžastné bavlnené látočky, do ktorých som sa zamilovala na prvý pohľad a potom aj na dotyk… a milujem ich dodnes… Prvé nákupy boli v malom, skúšobné, na šatičky pre bábiky. Dlhé večery som trávila na internete zháňaním rôznych strihov pre barbie, natrafila som na veľa, veľmi veľa zaujímavých vecí, veľa blogov a krásnych stránok, ktoré má doviedli až sem, k mojej dnešnej tvorbe. Keby som to mala všetko rozpisovať, asi by ste pri čítaní vysedeli aj dieru do stoličky :D.

Dostala som sa do štádia, kedy má moja tvorba neskutočne napĺňa a posúva dopredu… Stala sa mojou vášňou, mojou láskou (samozrejme až po rodinke) a venujem jej každú svoju voľnú chvíľku a niekedy aj viac :D.

Za toto štádium som nesmierne vďačná predovšetkým Dáške z bubulákova… stačil jej jeden klik na moju fotočku a pridanie na jej stránku a odtvedy som sa nezastavila, a verím, že sa to bude už len zlepšovať a budem robiť detičky a ich rodičov šťastnými

Ale tiež sa chcem poďakovať Katuške z modernpatchwork a Lyduške z lyllufabrics za úžastnú spoluprácu, a verím že bude pokračovať stále 😀

a taktiež najväčšia vďaka patrí všetkým milým osôbkam, pre ktoré som mohla tvoriť a urobiť im radosť 😀

 

Ďakujem svojmu milujúcemu manželovi za trpezlivosť, porozumenie a pomoc a svojim dcérkam za motivácie…

ďakujem všetkým…

2 comments

  1. Katarína says:

    Zuzi, tvoje slová aj tvoje výtvory sú úplné pohladenie duše. Takéto momenty nás všetky posúvajú vpred a utvrdzujú nás v tom, že sa oplatí robiť to, čo máme rady, lebo to prináša radosť aj iným a to je to najkrajšie na svete (samozrejme, po rodinke, ako píšeš 🙂 ) Držím prsty pri ďalšom tvorení ❤️

Pridaj komentár